Q&A: Moduł do tworzenia wielu bloków kategorii nie wyświetla się

PrestaShop user question

Witam, Zainstalowałem multiple - jednak po ustawienia na stronie nie ma żadnego efektu, czy po za samą konfiguracją należy coś jeszcze zrobić ?

PrestaShop expert answer


Wystarczy skonfigurować moduł i powinien on zacząć się wyświetlać poprawnie.
Opiszę poniżej co może wpływać na wyświetlanie się bloków utworzonych w module.

 1. Widoczność pozycji (elementów sklepu)
  Miejsce w którym chcemy wyświetlić block z kategoriami jest ukryte. Przykładowo, chcemy wyświetlić blok w lewej kolumnie. W tym celu utworzyliśmy blok z kategoriami w pozycji "left column".  Tymczasem nasza strona ma wyłączone pokazywanie lewej kolumny (ustawienia > szablony > ustawienia zaawansowe - tam definiujemy widoczność kolumn). W takim przypadku logicznym jest fakt, że moduł nie wyświetli się - bo element w którym się znajduje jest odgórnie ukryty.
 2. Ustawienia utworzonego bloku
  Ustawienia bloku z kategoriami mogą wpływać na jego widoczność.
  Generalnie jest tak, że jeżeli moduł nie ma co pokazać w utworzonym bloku (brak możliwości zbudowania drzewa kategorii) to moduł nie wyświetla bloku (pusty blok jest mało atrakcyjny i zbędny).
  Przykładowe sytuacje
 • utworzone blok ustawiony jest na: "Wyświetl podkategorie aktualnie przeglądanej kategorii" z jednocześnie włączoną opcją "Wyświetl bloki tylko na wybranych stronach kategorii" - gdzie wybrane są kategorie, które nie mają subkategorii. W efekcie blok nie ma co pokazać (bo kategorie nie mają subkategorii - więc nie można zbudować drzewa kategorii do pokazania)
 • niewystarczająca głębokość drzewa kategorii
  Problem ten polega na tym, że parametr "głębokość drzewa"  jest zbyt mały, aby blok mógł pokazać drzewo kategorii. Dzieje się tak bowiem kategoria do wyświetlenia - zdefiniowana parametrem "Kategoria główna (początkowa) bloku" znajduje się głębiej w drzewie niż parametr definiujący maksymalną głębokość drzewa. Przykład:
  głębokość drzewa: 2
  kategoria początkowa drzewa w bloku: "evening dresses"
  (screenshot ustawień: http://i.imgur.com/lp7eIeM.png)
  Proszę zestawić to z drzewem kategorii (z naniesioną numeracją poziomów "głębokości".

  Kategoria  Evening dresses znajduje się na 4 poziomie głębokości, ustawiony parametr głębokość drzewa powinien zatem posiadać wartość conajmniej 5 aby mógł pokazać podkategorie kategorii na poziomie 4.
 • Ustawiono parametr "Wyświetl podkategorie aktualnie przeglądanej kategorii" a przeglądamy np. stronę główną sklepu, stronę cms np. stronę regulaminu lub stronę producenta. To nie są strony kategorii - wobec czego opcja "Wyświetl podkategorie aktualnie przeglądanej kategorii" nie może zbudować drzewa kategorii bowiem nie jesteśmy na stronie kategorii.


Myślę, że przytoczone przykłady pomogą rozwiązać problem i wyjasnić nieco funkcjonowanie modułu. Gdyby tak nie było, 
poproszę o screena z:
- ustawieniami bloku
- link do strony
wówczas zweryfikuję konfigurację.
Share on Google Plus

About VEKIA

This is a short description in the author block about the author. You edit it by entering text in the "Biographical Info" field in the user admin panel.
  Blogger Comment

0 comments:

Post a Comment