metoda dostawy i płatności za pobraniem w PrestaShop

Czy moduł Prestashop Płatność za pobraniem z podsumowaniem zamówienia ma dodany szablon wiadomości e-mail? To znaczy, czy jeżeli Kowalski wybierze opcję płatności za pobraniem to dostaje powiadomienie o tym, że zamówienie zostało złożone i musi zapłacić za nie kurierowi? Czy dzięki temu modułowi uzyskam w swoim sklepie internetowym (PS1.6) sytuację w której Kowalski zamówi produkt, ma na liście płatności opcję za pobraniem i taki też transport oraz po złożeniu zamówienia dostanie prócz standardowych powiadomień dostanie informacje o tym, że ma zapłacić xyz złotych przy odbiorze kurierowi?

Sposób działania procesu składania zamówień a moduł Cash on delivery

w celu wyjaśnienia sposobu działania przypomnę w jaki sposób funkcjonuje proces składania zamówień w prestashop. To istotne z punktu widzenia działania modułu 'cash on delivery'.

Otóż, w sklepach prestashop składając zamówienie, z punktu widzenia klienta wybieramy:
- sposób dostawy
- metodę płatności

Moduł o którym rozmawiamy: "cash on delivery" tj. "za pobraniem" jest metodą płatności. Jest to moduł płatności i wyświetla się on w ostatnim kroku zamówienia - tuż przed jego potwierdzeniem. W mowie potocznej "za pobraniem" jest to oczywiście sposób dostawy, jednak z technicznego punktu widzenia i charakterystyki sklepu prestashop jest to metoda płatności.

Pozostaje nam jescze kwestia definiowania sposobu dostawy. Sposób dostawy definiowany jest w ustawieniach sklepu w dziale dostawa > metody dostawy: Tworzy tam Pan metodę dostawy "za pobraniem". I tak to, klient składając zamówienie:
- najpierw widzi swój koszyk
- podaje swoje dane adresowe 
- wybiera sposób dostawy (definiowany w ustawieniach sklepu)
- wybiera sposób płatności (wybiera metodę płatności dostępną w sklepie - tj dostępne moduły płatności)


W związku z powyższym, w odpowiedzi na opisane przez Pana oczekiwania, tj:
uzyskam w swoim sklepie internetowym (PS1.6) sytuację w której Kowalski zamówi produkt, ma na liście płatności opcję za pobraniem (...)
TAK - metodą płatności będzie moduł "za pobraniem"
(...) i taki też transport
NIE - sposób dostawy towaru definiuje pan w ustawieniach sklepu, za to moduł nie jest odpowiedzialny.

oraz po złożeniu zamówienia dostanie prócz standardowych powiadomień dostanie informacje o tym, że ma zapłacić xyz złotych przy odbiorze kurierowi?
TAK - moduł płatności wysyła osobnego maila z informacjami o zamówieniu w tym informację o konieczności zapłaty kurierowi odpowiedniej kwoty.
Share on Google Plus

About VEKIA

This is a short description in the author block about the author. You edit it by entering text in the "Biographical Info" field in the user admin panel.
    Blogger Comment

0 comments:

Post a Comment