Moduł kod rabatowy na następne zamówienie w PrestaShop

Dzień dobry, Mam dwa pytania dotyczące modułu, który generuje kod rabatowy na następne zamówienie
 1. Co się stanie, kiedy moduł dodam do istniejącego sklepu? Czy klienci otrzymają wszystkie "zaległe" kody, co oznacza, że np. klient z 5 złożonymi zamówieniami otrzyma naraz wszystkie kody, które otrzymałby "po drodze" do swojego obecnego statusu, czy też cała historia zakupów będzie liczona dopiero od momentu instalacji modułu? 
 2. Czy istnieje możliwość generowania kodów tylko dla określonej grupy klientów? W swoim sklepie mam kilka grup, z których niektóre mają już przypisane inne rabaty, dlatego nie chciałbym generować dodatkowych zniżek dla niektórych klientów - czy istnieje możliwość stworzenia jakiegoś ograniczenia w tej kwestii? Dziękuję za odpowiedzi, pozdrawiam!

Moduł wysyłki kodów rabatowych na następne zamówienie - jak on działa?

Witam,
1. Co się stanie, kiedy moduł dodam do istniejącego sklepu? Czy klienci otrzymają wszystkie "zaległe" kody, co oznacza, że np. klient z 5 złożonymi zamówieniami otrzyma naraz wszystkie kody, które otrzymałby "po drodze" do swojego obecnego statusu, czy też cała historia zakupów będzie liczona dopiero od momentu instalacji modułu?
To zależy od ustawień modułu. 
- Moduł pozwala wygenerować kody dla wcześniejszych zamówień,
- Moduł pozwala generować kody od momentu w którym został zainstalowany

Decyduje o tym:
 • Sposób w jaki moduł przyznaje kody
  Sposób liczenia zadecyduje o tym jak moduł będzie sprawdzał czy po zamówieniu klientowi należy się kupon (czy klient spelnił niezbędne wymagania do otrzymania kuponu)
  • Sposób liczenia oparty o ZŁOŻONE ZAMÓWIENIA
   Ta opcja liczy wszystkie zamówienia klienta, nawet te stare. Jeżeli zdefiniujemy zakres (przykładowo): od 0 do 5 zamówień aby otrzymać kupon, wówczas moduł wygeneruje kupon jednorazowo i tylko wtedy gdy liczba zamówień klienta będzie mieścić się w zdefiniowanym przedziale

  • sposób liczenia oparty o WYGENEROWANE KUPONY
   Ta opcja liczy wyłącznie ilość wygenerowanych kuponów, zatem moduł nie liczy poprzednich zamówień tylko zamówienia pojawiające się w sklepie od momentu instalacji modułu. Nie zlicza starych zamówień. Jeżeli zdefiniujemy zakres (przykładowo): od 0 do 5 - wówczas moduł wygeneruje kupon za każdym razem gdy liczba kuponów, które klient otrzymał za zamówienia będzie mieścić się w zdefiniowanym zakresie. 

 • Sposób w jaki moduł wysyła kody
  Chodzi o moment w którym moduł wysyła kody, w module są dwie możliwości:
  • wysyłka kodu podczas zmiany statusu zamówień
   (np. gdy moduł płatności lub gdy manualnie zmieniamy status zamówienia na: "zamówienie opłacone"). W tym przypadku moduł liczy tylko zamówienia od momentu jego instalacji.
  • Wysyłka kodów za pomocą cron job
   Cron job czyli tablica zadań pozwala uruchamiać proces wysyłki z określoną częstotliwością. Ta metoda wysyłki kodów sprawdza wszystkie zamówienia w sklepie, nawet te przed instalacją modułu
   • np. codziennie o 23:00,
   • co godzinę, 
   • co 20 minut
   • itp.

reasumując ten wątek,
- moduł może przesłać zaległe kody (w ustawieniach wybieramy Sposób liczenia oparty o ZŁOŻONE ZAMÓWIENIA, Wysyłka kodów za pomocą cron job)
- moduł może liczyć zamówienia od momentu zainstalowania modułu, 'zaległe' kody nie będą wysłane (w ustawieniach wybieramy sposób liczenia oparty o WYGENEROWANE KUPONY, wysyłka kodu podczas zmiany statusu zamówień)


2. Czy istnieje możliwość generowania kodów tylko dla określonej grupy klientów? W swoim sklepie mam kilka grup, z których niektóre mają już przypisane inne rabaty, dlatego nie chciałbym generować dodatkowych zniżek dla niektórych klientów

W tej chwili nie (v2.0.0) kupony generowane są niezależnie od tego do jakiej grupy klient jest przypisany. Jest jak najbardziej możliwość utworzenia takiego rozwiązania. Nie będzie to skomplikowana sprawa, moduł jest tak przygotowany, że można go w łatwy sposób rozszerzać o dodatkowe funkcjonalności sprawdzające, czy kupon się należy, czy nie.

pozdrawiam,
miłosz

voucher codes after order
Share on Google Plus

About VEKIA

This is a short description in the author block about the author. You edit it by entering text in the "Biographical Info" field in the user admin panel.
  Blogger Comment

0 comments:

Post a Comment