blok własnych linków w stopce sklepu PrestaShop

Witam mam pytanie odnosnie jednego z waszych modułów czy mogę liczyć tu na odpowiedź? Mianowicie mam blok "Moduł linków własnych" i  chciałem go docelowo umieścić w displayFooter ale nie mam takiej opcji niestety, pomyślałem że aby go umieścić w stopce pomoże mi w tym wasz darmowy Hooks Manager, ale po zainstalowaniu go nie potrafie tego ogarnąć i nabrałem wątpliwości w to czy wgl ten moduł daje mi taką możliwoś

Widziałem że Pan pomagał na forach w tej kwestii, ale w przypadku innych modułów oraz innych zaczepów, czy byłby Pan podpowiedzieć mi co nie co przy moim problemie? Nawet jestem w stanie za to zapłacić jeśli nie będzie to zbyt dużo dla mnie. Chciałbym przebudować stopkę tak żeby mieć tam trzy kolumny "Zakupy" , "Informacje" oraz "Moje konto". O tyle co dwie ostatnie kolumny mam to pierwszej nie mogę już tam stworzyć, np jak podepnę do displayFooter moduł blok kategorii to ukazuje mi się on dokładnie w taki sposób jak bym chciał aby była widoczna kolumna "Zakupy", więc usunąłem blok kategorii z tego zaczepu i próbowałem umieścić tam własną część przy pomocy modułu Blok własnych linków, niestety nie mogę go podpiąć do displayFooter, próbowałem też osiągnąć zamierzony efekt grzebiąc w module Blok CMS jednak bez skutku, jestem już bezradny, wiele problemów na stronie udało mi się pokonać jednak do tego już nie mam siły. Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam


Odpowiedź eksperta związana z dołączeniem bloku własnych linków do stopki sklepu


Moduł "hooks manager" tworzy nowe hooki w sklepie.
Nie dodaje on hooków do innych modułów oraz nie sprawia, że inne moduły będą mogły być wykorzystywane w hookach, w których do tej pory nie mogły być zaczepione.

Pana sprawa wymaga edycji docelowego modułu, tutaj moduły "hooks manager" nie ma zastosowania.
Poprzed 'edycję docelowego modułu' rozumiemy zmianę kodu modułu tak, aby uzyskać możliwość zaczepienia go we wskazanego hooku tj:

W module bloku własnych linków tj. w pliku: /modules/blocklink/blocklink.php  trzeba utworzyć funkcję 
 public function hookdisplayFooter($params)
 {
  $links = $this->getLinks();

  $this->smarty->assign(array(
      'blocklink_links' => $links,
      'title' => Configuration::get('PS_BLOCKLINK_TITLE', $this->context->language->id),
      'url' => Configuration::get('PS_BLOCKLINK_URL'),
      'lang' => 'text_'.$this->context->language->id
  ));
  if (!$links)
      return false;

  return $this->display(__FILE__, 'blocklink.tpl');
 }
Wtedy będzie można podpiąć ten moduł do pozycji 'displayFooter'.
Po podpięciu może być konieczne dostosowanie styli css do warunków jakie panują w stopce ;)

powyższy kod dotyczy prestashop 1.6 i modułu "blocklinks"
Share on Google Plus

About VEKIA

This is a short description in the author block about the author. You edit it by entering text in the "Biographical Info" field in the user admin panel.
    Blogger Comment

0 comments:

Post a Comment