Export i import produktów z PrestaShop 1.6 do PrestaShop 1.7

Jak zaimportować produkty z PrestaShop 1.6 do PrestaShop 1.7 ?

Czy wasz moduł Prestashop Eksport produktów pro przenosi też opisy produktów ?
Dodam iż chciałbym przenieść produkty z presty 1.6 do 17
Jestem właśnie w trakcie testowania waszego modułu w wszystko jest ok ale nie udało mi się przenieść zdięć. Proszę o info jak je przenosić bo rozumię że teraz to się nie udało bo robię to na waszej stronie i przenoszę na swoją ?

Odpowiedź w sprawie eksportu i importu produktów

Witam,
W trakcie importowania produktów z pliku utworzonego przez moduł należy odpowiednio skonfigurować narzędzie importujące.
To na co należy zwrócić uwagę, to:
  1. ustawienie odpowiednich separatorów: http://i.imgur.com/CpVu81O.png
    • field separator (średnik - domyślne ustawienie modułu)
    • muplitple value separator (przecinek)

  2. weryfikacja czy kolumna "images" jest poprawnie wybrana i czy są w niej wartości oddzielone "multiple value separatorem": http://i.imgur.com/QDa1hzx.png

PrestaShop w ten sposób zaimportuje produkty, skopiuje zdjęcia ze wskazanych linków i umieści je w sklepie oraz systemie plików.

Jeżeli zdjęcia nie zapisują się, to powodów może być kilka:
- serwer blokuje możliwość pobierania plików za pomocą skryptów
- nieodpowiednie ustawienia uprawnień do katalogów przechowujacych zdjęcia (prestashop nie może zapisać w nich obrazków)

warto wspomnieć, że:
Format pliku który jest wynikiem eksportu utworzony jest zgodnie ze standardami sugerowanymi przez PrestaShop. Proces importu nie zależy od modułu do eksportu produktów, importując produkty korzysta Pan z narzędzia, które wbudowane jest w prestashop i moduł nie odpowiada za jego działanie. 

Share on Google Plus

About VEKIA

This is a short description in the author block about the author. You edit it by entering text in the "Biographical Info" field in the user admin panel.
    Blogger Comment

0 comments:

Post a Comment