Szybkie zapisywanie wielu produktów do kategorii

Witam,
korzystam z modułu do przenoszania produktów do kategorii jednak mam pewien problem, który dyskwalifikuje moduł. Niestety - nie działa w nim wyszukiwarka produktów. Problem o tyle powazny, że potrzebuję tej funkcji najbardziej.  Proszę o informację co należy zrobić aby wyszukiwarka zaczęła działać poprawnie.

Problem z wyszukiwaniem produktów w zapleczu sklepu

Witam,
Poruszony przez Pana problem może dotyczyć dwóch spraw. Poniżej postaram się wyjaśnić na czym może polegać problem i jak go rozwiązać.

 1. Wyszukiwarka produktów zbudowana jest o system "AJAX" - tj proces wyszukiwania odbywa się w tle (nie ma konieczności przeładowania strony w celu zobaczenia wyników). Tak skonstruowana wyszukiwarka odwołuje się do standardowej wyszukiwarki produktów w prestashop, który znajduje się "na froncie" sklepu (tj. wyszukiwarka w sklepie jaką widzą klienci podczas przeglądania stron sklepu) . W tym przypadku należy być zalogowanym do zaplecza z wykorzystaniem poprawnego adresu URL. Jeżeli nie jesteśmy zalogowani do zaplecza za pośrednictwem poprawnego adresu - dashboard sklepu wyświetla o tym stosowną informację:


  Przykładowo:
  - nasz sklep działa na certyfikacie ssl, a my do zaplecza logujemy się za pośrednictwem http:// (i na odwrót)
  - nasz sklep otwiera się z www w adresie a my logujemy się do zaplecza za pośrednictwem adresu bez www (i na odwrót) (domena www.domena.com oraz domena.com to z technicznego punktu widzenia dwa różne adresy)

  Niezgodność adresów powoduje, że zapytanie inicjujące wyszukiwanie nie może być wykonane poprawnie z uwagi na zabezpieczenia w przeglądarkach. Wystarczy, że zalogujemy się z poprawnym adresem - problem zostanie rowiązany. Co ciekawe problem dotyczy również niektórych funkcjonalności w prestashop, które nie działają poprawnie gdy korzystamy z nieporawnego adresu url - dlatego warto korzystać z poprawnych adresów - unikniemy wielu potencjalnych problemów z konfiguracją sklepu / zainstalowanych modułów.
 2. Drugim problemem jest Index produktów. Z uwagi na fakt, że wyszukiwarka korzysta ze standardowej funkcjonalności wyszukującej produkty w sklepie - musimy zbudować indeks wyszukiwania. W przeciwnym wypadku wyszukiwarka nie odnajdzie produktów. Aby odbudować indeks przechodzimy do działu ustawienia > wyszukiwarka i odbudowujemy index (opcjonalnie dodajemy brakujące produkty do indeksu). Po tym zabiegu wyszukiwarka produktów powinna zacząć wyszukiwać produkty


Pozdrawiam,
Miłosz
Share on Google Plus

About VEKIA

This is a short description in the author block about the author. You edit it by entering text in the "Biographical Info" field in the user admin panel.
  Blogger Comment

0 comments:

Post a Comment