Seria produktów i możliwość wyświetlania produktów z danej serii w PrestaShop

Chciałbym mieć w swoim sklepie "serie" produktów. Już śpieszę z wytłumaczeniem o co chodzi. Otóż, każdy producent osprzętu (gniazdka) dzieli swoje produkty na serie - mają one wspólne mechanizmy i ramki. Chciałbym mieć możliwość stworzenia serii produktów, które pochodza z serii produktów wyproduktowanych przez producenta.

Dodatkowo na stronie produktu chciałbym wyświetlić zakładkę z produktami z danej serii a dodatkowo wyświetlić osobną zakładkę z produktami "ramki do serii" (to produkty z kategorii ramki, które będą pasowały do serii produktów).

Czy da się to osiągnąć w PrestShop stosunkowo niskim kosztem?

Serie produktów - konfiguracja cech

Witam,
w Pana przypadku problematykę serii można rozwiązać przy pomocy funkcji cech. Najlepiej bedzie, gdy produkt będzie miał cechę (nie atrybut!) "seria" z własną wartością odpowiadającą konkretnej serii. W ten sposób listy produktów w kategoriach będzie można filtrować za pośrednictwem standardowego modułu o nazwie "block layered navigation" (ps 1.6) lub "faceted search" (ps 1.7). Będzie to działało tak, że np. wybierzemy sobie, aby pokazywana była seria "X" - wówczas lista produktów bedzie zwierać wszystkie produkty powiązane z tą serią.

Natomiast jeżeli chodzi o zakładki. Standardowo prestashop nie ma możliwości wyświetlania zakładek z produktami, które sobie wybierzemy. Rozwiązaniem jest tu moduł "related products pro / podobne produkty pro" - wśród funkcjonalności modułu jest opcja na wyświetlanie "zakładki" z produktami, które powiązane są z wybraną cechą. Oraz produktów z kategorii które powiązane są z wybraną cechą.


Share on Google Plus

About VEKIA

This is a short description in the author block about the author. You edit it by entering text in the "Biographical Info" field in the user admin panel.
    Blogger Comment

0 comments:

Post a Comment