Ukrywanie bloków w module prestashop: html box pro

Witam, 
moduł do tworzenia własnych treści w prestashop działa bez problemu w miejscu, w którym chciałem - tak jak ostanio pisałem w mailu.
Ale było by zbyt pięknie gdyby wszystko było jakbym tego chciał, otóż w wersji mobilnej tekst zajmuje sporą część ekranu gdzie użytkownik musi sporo zescrollować w dół aby dojść do produktów. Czy ma Pan jakiś prosty pomysł aby ten moduł wyłączyć w wersjach mobilnych ? Grzebałem w css'ie ale moduł nie jest jako jeden blok tylko każdy akapit jako osobny div bez przypisanej klasy, wiec przy tym będzie sporo roboty aby to wyłączyć.


Jak wyłączyć moduł na urządzeniach mobilnych?

Witam,
Można to zrobić na dwa sposoby.
Pierwszym  rozwiązaniem - wyjątkowo prostym we wdrożeniu - jest całkowite wyłączenie modułu na urządzeniach mobilnych - wówczas cały moduł (więc wszystkie bloki w nim utworzone nie będą wyświetlały się na telefonach, tabletach itp.).  Rozwiązanie może być nie do końca satysfakcjonujące, być może może będą Panu potrzebne jakieś bloki przeznaczone na urządzenia mobilne. Tutaj video jak to wykonać dla modułu ZOPIM, ale proces jest taki sam dla innych modułow: https://www.youtube.com/watch?v=Uz85lB3QnX4

Drugim rozwiązaniem jest zastosowanie specjalnego kodu, który ukrywa elementy na określonych urządzeniach. Rozwiązanie to wygmaga ingerencji w treść bloku, jaki został utworzony w module, a który chcemy ukryć.
Zmiana polega na ujęciu całego kodu, który wstawiliśmy w <div></div> z określoną klasą - która albo ukryje blok, albo go pokaże w zależności od wielkości urządzenia na którym przeglądana jest strona. Dostępne klasy w tabeli poniżej:

Extra small devicesPhones (<768px).hidden-xs
Small devicesTablets (≥768px).hidden-sm
Medium devices, Large devicesDesktops (≥992px) (≥1200px) .hidden-md, .hidden-lg

I tak oto, aby ukryć blok na urządzeniach jak komórka / tablet korzystamy z kodu:
<div class="hidden-xs, hidden-sm">
reszta oryginalnego kodu w bloku
</div>

jak to wykonać przedstawiam na tym video


Share on Google Plus

About VEKIA

This is a short description in the author block about the author. You edit it by entering text in the "Biographical Info" field in the user admin panel.
    Blogger Comment

0 comments:

Post a Comment