Facebook login nie loguje klientów do sklepu PrestaShop

Skonfigurowałem moduł facebook login który kupiony został w sklepie mypresta.eu
mam pewien problem - otóż moduł nie działa. Po kliknięciu w logowanie wyświetla się okno popup z informacją, że aplikacja nie jest powiązana z moim sklepem (po angielsku). To co zauważyłem to fakt, że numer aplikacji jest inny niż ten, który uworzony został na potrzeby tego modułu.

Rozwiązywanie problemu z logowaniem facebook w PrestaShop

Z uwagi na fakt, że ten ID nie jest taki sam - oznacza to tyle, żę w sklepie jest jakiś inny moduł facebook, który dodaje ten numer do sklepu prędzej. Jeżeli nie jest to numer utworzony przez Pana - to jest niebezpieczne, proszę sobie wyobrazić, że autor (właściciel) tego numeru aplikacji ma możliwość zarządzania sposobem w jaki Pana strona na facebook się wyświetla (np. może moderować komentarze na fb, może blokować a nawet banować użytkowników!)

Krótko mówiąc w sklepie jest inny moduł facebook, który dołącza do sklepu ten nr aplikacji. Powodując tym samym to, że poostałe moduły facebook będą korzystać z tego numeru.

Trzeba ten moduł zidentyfikować i:
- wyłączyć korzystanie z tego nr aplikacji (gdy chcemy dalej korzystać z tego modułu)
- wyłączyć / odinstalować moduł (gdy nie chcemy z niego korzystać)


W dokumentacji:
https://mypresta.eu/documentation/facebook-login/possible-problems-solutions/after-click-on-login-with-fb-module-does-nothing.html jest sekcja "Possible solution 2: conflict with other facebook module", treść informuje jak wyłączyć korzystanie z niepoprawnego numeru aplikacji, gdy jest to standardowy moduł "blok facebook":

Jeżeli to standardowy moduł 'blok facebook'
  1. idziemy do  modules > positions
  2. odszukujemy listę modułów o nazwie "displayHeader"
  3. odczepiamy moduł "facebook block" z listy modułów displayHeader
po tym zabiegu ten standardowy moduł będzie działał dalej - będzie wykorzystywał aplikację z przypisanym przez Pana numerem.
Share on Google Plus

About VEKIA

This is a short description in the author block about the author. You edit it by entering text in the "Biographical Info" field in the user admin panel.
    Blogger Comment

0 comments:

Post a Comment