Marka, model, pojemność silnika - wyszukiwanie produktów w prestashop

Mam oto taką wyszukiwarkę http://www.izawit.com.pl/katalog-produktow/ i chcę dla własnego sklepu gdzie mam ok. 6tys produktów z różnymi częściami do samochodów zrobić podobną wyszukiwarkę 

potrzebuję modułów do tego. Czy możecie zaproponować z list waszych produktów najbardziej optymalne rozwiązanie które będzie spełniać to zadanie ?

Prosiłbym jeśli możecie opisać w skrócie jakie funkcjonalności tu będą potrzebne aby zrobić coś prawie identycznego do http://www.izawit.com.pl/katalog-produktow/ 

czy można uzyskać takie menu z wykorzystaniem modułu "block layered navigation" 

?Wyszukiwarka produktów

Częściowo - tak, jednak  wszystko zależy od budowy drzewa kategorii w Pana sklepie,
Moduł buduje menu kategorii w postaci  list rozwijanych (nie można wyszukiwać po innych parametrach produktów, tylko eksploracja drzewa kategorii). Jeżeli drzewo kategori w sklepie będzie zbudowane w oparciu o
markę > model > rocznik to będzie można zbudować podobne rozwiązanie. 


Natomiast w kwestii modułu block layered navigation:

Takie menu można zbudować wyłącznie na stronach kategorii. Istotą modułu "layered navigation block" jest filtrowanie produktów z aktualnie przeglądanej kategorii.  Filtrowanie to odbywa się na podstawie określonych w ustawieniach modułu parametrów (np. rozmiar, kolor, typ paliwa itp.). Wadą tego rozwiązania będzie fakt, że moduł menu w obecnej formie nie ma możliwości filtrowania produktów, gdy nie jest się w kategorii.

Odpowiedź na Pana pytania jest twierdząca - tak, można zbudować, ale wyłącznie na stronach kategorii.

Są pewne możiwości budowy takiego wyszukiwania po zreorganizowaniu drzewa kategorii, oraz lekkiej przebudowie sklepu, tj: 
- Będzie miał Pan wyłącznie jedną kategorię: "produkty"
- Wszystkie produkty w sklepie będą umieszczone w tej kategorii
- Standardowa "strona główna" zostanie zastąpiona stroną kategorii "produkty". (tj. klient będzie miał wrażenie, że jest na stronie głównej sklepu a w rzeczywistości będzie przeglądał stronę kategorii).
Share on Google Plus

About VEKIA

This is a short description in the author block about the author. You edit it by entering text in the "Biographical Info" field in the user admin panel.
    Blogger Comment

0 comments:

Post a Comment