Szybkie zapisanie produktów do nowych kategorii w PrestaShop

Dzień dobry, 

kupiłam właśnie moduł do masowego przenoszenia produktów między kategoriami i proszę o pomoc bo nie chce namieszać. 

Mój problem polega w skrócie na tym
Utworzyłam właśnie nową kategorię "Biżuteria" i chcę by wszystkie produkty znalazły się w tej kategorii. Oprócz tego chcę aby zostały również w swoich aktualnych podkategoriach, czyli kolczyki w kolczykach, pierścionki w pierścionkach itd. 

Rozumiem, że w pierwszym kroku wybieram wszystkie podkategorie jednak nie jestem pewna co w drugim zaznaczyć. Wydaje mi się że "przypisz wybrane produkty do kategorii" jednak boje się żeby przypadkiem nie zniknęły ze swoich podkategorii jak to zrobie. 

Rozumiem, że nie zmieniam kategorii głównej tych produktów i przechodze do 3 kroku gdzie wybieram kategorie w której mają się znaleźć czyli "Biżuteria". Proszę o informacje czy dobrze pojmuje bo się boje że wszystkie produkty mi się wysypią do jednej kategorii i znikną w podkategoriach :) pozdrawiam


Jak bezpiecznie przenieść produkty do nowej kategorii w PrestaShop?

Jak już pewnie Pani zauważyła - cały proces przenosin odbywa się na stronie konfiguracyjnej modułu. Mamy tam trzy etapy:

 1. W pierwszym kroku definiujemy jakie produkty mają być przedmiotem naszych działań. Produkty możemy definiować na dwa sposoby:  1. Ściśle określone produkty (wyszukujemy konkretne produkty)
  2. Wszystkie produkty z wybranych kategorii - tę opcję Pani musi wybrać. Następnie z listy kategorii wybieramy kategorię - wszystkie produkty powiązane z wybraną kategorią będą przedmiotem naszych działań. Poglądowy screen:

 2. w drugim kroku definiujemy co chcemy zrobić z wybranymi produktami. Skoro chce Pani, aby produkty zostały w wybranych kategoriach oraz dodatkowo zostały zapisane w nowej - to wybieramy opcję:
  "przypisz wybrane produkty do kategorii":


 3. w ostatnim kroku wybieramy cel przenosin - czyli kategorie. Zdefiniowane w kroku 1 produkty zostaną zapisane do wybranych kategorii

Share on Google Plus

About VEKIA

This is a short description in the author block about the author. You edit it by entering text in the "Biographical Info" field in the user admin panel.
  Blogger Comment

0 comments:

Post a Comment