Q&A: Jak zaktualizować niestandardowe moduły prestashop?

PrestaShop user question

W jaki sposób można zaktualizować moduł prestashop pobrany ze stron mypresta.eu ? Na pana stronie widzę, że jest nowa wersja modułu jednak w moich panelu zarządzania sklepem nie ma żadnej informacji o dostępności aktualizacji. To błąd? W jaki sposób zaktualizować moduł?

PrestShop expert answer

Witam,
W przypadku, gdy zostanie wydana nowa wersja modułu - w zapleczu, na liście modułów wyświetli się odpowiedni komunikat, wygląda on tak:

W PrestaShop - aktualizacja niestandardowych modułów (tj. tych które nie są dostarczane z biblioteką instalacyjną prestashop) odbywa się za pośrednictwem manualnego wgrania modułu do zaplecza.

Dostęp do aktualizacji jest darmowy. Aby pobrać aktualizację wystarczy zalogować się na konto klienta w sklepie i przejść do zakładki "moje zamówienia" tj: https://mypresta.eu/pl/my-account/orders/
Z tej strony mogą Państwo pobrać zawsze najaktualniejszą wersję modułu. Wystarczy pobrać moduł w taki sam sposób w jaki pobrany został za pierwszym razem. Ściągając moduł w ten sposób pobrana zostanie najnowsza wersja zakupionego dodatku. 

W celu aktualizacji tego modułu należy:
- wgrać nową wersję
- zainstalować moduł ponownie (konfiguracja bloków utworzonych w module nie zostanie utracona)


pozdrawiam,
Miłosz
Share on Google Plus

About VEKIA

This is a short description in the author block about the author. You edit it by entering text in the "Biographical Info" field in the user admin panel.
    Blogger Comment

0 comments:

Post a Comment